Kexholms SK 080927fr 2008-09-26 20:30
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

         Bricka Namn                        År  Dst Klubb                                         Start 


H80  (5)    2270 m            Startplats 2               

          19171 Nils Gillberg               28   14 Norrhults SOK                              11:36:00 
          15952 Sten Holmryd                28   14 Växjö OK                                   11:39:00 
          17236 Gillis Karlsson             23   14 OK Njudung                                 11:42:00 
          15701 Sture Jansson               27   14 Emmaboda Verda OK                          11:45:00 
          15994 Harry Ahlqvist              24   14 Växjö OK                                   11:48:00 



H75  (8)    2270 m            Startplats 2               

         428957 Allan Håkansson             33   14 SOK Viljan                                 11:00:00 
          28234 Arne Edgren                 32   14 SOK Viljan                                 11:03:00 
          43681 Gunnar Elfverson            29   14 Kalmar OK                                  11:06:00 
          19766 Arne Envall                 32   14 Eksjö SOK                                  11:09:00 
          29461 Sven Jonsson                33   14 Växjö AIS                                  11:12:00 
          15960 Lars-Erik Malmqvist         32   14 Växjö OK                                   11:15:00 
          18627 Rune Lindgren               31   14 IK Hakarpspojkarna                         11:18:00 
          19749 Birger Lööf                 32   14 Eksjö SOK                                  11:21:00 



H70  (7)    2560 m            Startplats 1               

          25406 Ragnar Collryd              35   14 Bredaryds SOK                              11:05:00 
          36419 Sivert Axelsson             37   14 Kalmar OK                                  11:08:00 
          27169 Lennart Östergren           37   14 Växjö OK                                   11:11:00 
          17666 Ivan Karlsson               35   14 OK Bävern                                  11:14:00 
          37302 Bertil Ståhl                32   14 Kalmar OK                                  11:17:00 
          26806 Bengt-Åke Borgemo           34   14 SOK Viljan                                 11:20:00 
          17576 Evald Johansson             34   14 Lessebo OK                                 11:23:00 



H65  (15)   2620 m            Startplats 1               

          17565 Stig Karlsson               41   14 Lessebo OK                                 10:58:00 
          10312 Erling Ekelöf               42   14 Värend GN OL                               11:01:00 
          19653 Arne Larsen                 43   14 Västerviks OK                              11:04:00 
          13910 Waste Byström               43   14 OK Virdarna                                11:07:00 
          47168 Bengt Arvidsson             39   14 OK Njudung                                 11:10:00 
          25592 Torgny Jonsson              41   14 Växjö AIS                                  11:13:00 
          29367 Rune Gunnarsson             41   14 Nässjö OK                                  11:16:00 
         354710 Raimo Salminen              41   14 Växjö OK                                   11:19:00 
          10315 John-Erik Bergstrand        42   14 Värend GN OL                               11:22:00 
          19652 Åke Björklund               41   14 Västerviks OK                              11:25:00 
          18628 Erland Ling                 40   14 Jönköpings OK                              11:28:00 
          17227 Allan Olofsson              42   14 OK Njudung                                 11:31:00 
          27297 Inge Persson                43   13 FK Boken                                   11:34:00 
         351745 Toivo Voudinmäki            43   20 Mullsjö SOK                                11:37:00 
          15998 Hagbert Persson             41   14 Växjö OK                                   11:40:00 



H60  (20)   2990 m            Startplats 1               

          17700 Robin Schagerlind           46   14 OK Bävern                                  10:54:00 
          10303 Johannes Lindgren           48   14 Värend GN OL                               10:57:00 
          41415 Rune Ringsgård              47   23 OK Roxen                                   11:00:00 
          17581 Göran Karlsson              45   14 Lessebo OK                                 11:03:00 
         947815 Eric Tenland                47    1 Stigmännen Karlshamns OK                   11:06:00 
          27174 Kenneth Lindblom            48   14 Växjö OK                                   11:09:00 
          17217 Lars-Gunnar Flink           46   14 OK Njudung                                 11:12:00 
         249572 Stig Johansson              48   14 Bredaryds SOK                              11:15:00 
         504810 Staffan Dittmer             48   14 IK Hakarpspojkarna                         11:18:00 
          28301 Morgan Ljung                45   14 Vaggeryds SOK                              11:21:00 
          17161 Bill Schölin                48   13 Tockarps IK                                11:24:00 
          26986 Hans Sjögren                46   14 Alvesta SOK                                11:27:00 
         424968 Thomas Kleist               44   23 Boxholm-Mjölby OL                          11:30:00 
          10300 Lars-Åke Sjökvist           47   14 Värend GN OL                               11:33:00 
          15984 Tommy Persson               45   14 Växjö OK                                   11:36:00 
          17205 Stefan Larsson              45   14 OK Njudung                                 11:39:00 
          16659 Tommy Olsson                46    1 OK Dacke                                   11:42:00 
         600109 Göran Larsson               48   13 OK Kompassen                               11:45:00 
         241811 Ronny Hjalmarsson           47   14 Emmaboda Verda OK                          11:48:00 
          13755 Göran Bengtsson             44   13 Tockarps IK                                11:51:00 



H55  (9)    2970 m            Startplats 1               

         249555 Mats Adolfsson                   14 Vimmerby OK                                10:59:00 
         925593 Sven-Olof Larsson           49   14 Växjö AIS                                  11:02:00 
          37605 Bengt Elmersson             50   14 Värend GN OL                               11:05:00 
          29394 Bo-Gunnar Josefsson         53   14 Nässjö OK                                  11:08:00 
          15993 Anders Johansson            49   14 Växjö OK                                   11:11:00 
         306611 Sven-Olof Johansson         51   14 Vaggeryds SOK                              11:14:00 
         919658 Kent Granqvist              52   14 Västerviks OK                              11:17:00 
          17546 Björn Palm                  51   14 Lessebo OK                                 11:20:00 
         355683 Kalle Lindqvist             52   14 Växjö OK                                   11:23:00 



H50  (7)    3180 m            Startplats 1               

         209020 Lars Eriksson                    14 Kalmar OK                                  11:32:00 
          17654 Rune Thuresson              58   14 OK Bävern                                  11:35:00 
         580812 Arne Klintberg              58   14 Eksjö SOK                                  11:38:00 
         570520 Ingemar Petersson           57   13 OK Torfinn                                 11:41:00 
         541106 Kjell Nero                  54   14 Nässjö OK                                  11:44:00 
          18676 Per Lindgren                54   14 IK Hakarpspojkarna                         11:47:00 
         560531 Bo Salomonson               56   14 Kalmar OK                                  11:50:00 



H45  (16)   3520 m            Startplats 1               

          17224 Tommy Josefsson                  14 OK Njudung                                 10:57:00 
          27965 Bertil Carlsson             59   14 Jönköpings OK                              11:00:00 
          29337 Håkan Almqvist              62   14 Nybro OK                                   11:03:00 
         262713 Håkan Östergren             62   14 Växjö OK                                   11:06:00 
         890706 Arto Blomdahl               60   14 IK Hakarpspojkarna                         11:09:00 
         611208 Sven-Inge Brååheden         61   14 Målilla OK                                 11:12:00 
         600524 Ove Lernå                   60   14 Kalmar OK                                  11:15:00 
         262721 Glen Håkansson              63   14 Växjö OK                                   11:18:00 
          17651 Harald Magnusson            59   14 OK Bävern                                  11:21:00 
          10323 Göran Persson               62   14 Värend GN OL                               11:24:00 
          15963 Thomas Beckerin             63   14 Växjö OK                                   11:27:00 
          41731 Magnus Ihreskog             62    4 Gotlands Bro OK                            11:30:00 
          10119 Tore Tjernlund              58    1 OK Vilse 87                                11:33:00 
          33680 Rolf Boman                  60   14 Vimmerby OK                                11:36:00 
          27160 Mats Lagerblad              60   14 Växjö OK                                   11:39:00 
          17691 Evert Johansson             59   14 OK Bävern                                  11:42:00 



H40  (9)    3970 m            Startplats 1               

         202571 Peter Sahlin                66   14 Nässjö OK                                  10:58:00 
          10777 Lars Elfverson              67   14 Kalmar OK                                  11:01:00 
         670123 Jonas Persson               67   14 Torsås OK                                  11:04:00 
         646688 Anders Svalbring            64   14 Målilla OK                                 11:07:00 
          15964 Magnus Porle                64   14 Växjö OK                                   11:10:00 
          17694 Mikael Öhrn                 65   14 OK Bävern                                  11:13:00 
          19756 Magnus Svensson             66   14 Nässjö OK                                  11:16:00 
          17231 Per Fransson                66   14 OK Njudung                                 11:19:00 
         353490 Stefan Reiver               66   14 Bodafors OK                                11:22:00 



H35  (3)    4480 m            Startplats 1               

          19164 Staffan Hjortskull          69   14 Norrhults SOK                              11:03:00 
         737475 Marcus Alexandersson        73   14 Kalmar OK                                  11:06:00 
         710801 Patrik Lundqvist            71   14 Nybro OK                                   11:09:00 



H21  (11)   4820 m            Startplats 1               

          15980 Magnus Ericsson             70   14 Växjö OK                                   10:56:00 
          15987 Peter Braun                 70   14 Växjö OK                                   10:59:00 
          17655 Johan Schagerlind           81   14 OK Bävern                                  11:02:00 
         306648 Erik Svensson               87   14 Torsås OK                                  11:05:00 
         420089 Fredrik Svensson            71   14 Jönköpings OK                              11:08:00 
         770310 Per Lenander                77   14 Växjö OK                                   11:11:00 
          29819 Peter Claesson              84   14 Forserums SOK                              11:14:00 
          17676 Martin Schagerlind          81   14 OK Bävern                                  11:17:00 
         559911 Thord Hultberg              75   14 SOK Viljan                                 11:20:00 
         680118 Klas Friborg                68   14 Jönköpings OK                              11:23:00 
          37396 Mikael Johansson            69   14 Värend GN OL                               11:26:00 



H18  (2)    4140 m            Startplats 1               

         920911 Felix Palmgren              92   14 Bodafors OK                                11:02:00 
          33488 Daniel Pettersson           92   14 Västerviks OK                              11:05:00 



H16  (6)    3430 m            Startplats 1               

          36841 Jakob Holgersson            93   14 SOK Aneby                                  11:23:00 
          26877 Johnny Andersson            93   14 Målilla OK                                 11:26:00 
          26890 Hampus Billing              93   14 Målilla OK                                 11:29:00 
          17594 Ludvig Berglin              93   14 Lessebo OK                                 11:32:00 
         931013 Linus Lager                 93   14 Nässjö OK                                  11:35:00 
         941119 Karl Reiver                 94   14 Bodafors OK                                11:41:00 



H14  (10)   2920 m            Startplats 1               

         940817 Oscar Gustavsson            94   14 OK Bävern                                  10:58:00 
         951211 Robin Emanuelsson           95   14 Målilla OK                                 11:01:00 
         217603 Henrik Pettersson           94   14 Västerviks OK                              11:04:00 
         950920 Oskar Lundqvist             95   14 Nybro OK                                   11:07:00 
         940000 Erik Karlsson               94   14 Målilla OK                                 11:10:00 
         228999 August Kollberg             96   14 Eksjö SOK                                  11:13:00 
         353153 Johan Löf                   95   14 IK Hakarpspojkarna                         11:16:00 
         661614 Josef Svalbring             94   14 Målilla OK                                 11:19:00 
          36349 Axel Rydberg                94   14 SOK Aneby                                  11:22:00 
         351553 Daniel Håkansson            95   14 Växjö OK                                   11:25:00 



H12  (3)    2510 m            Startplats 1               

         970502 Lucas J-Sundblad            97   14 Eksjö SOK                                  10:54:00 
         350759 David Gunnarsson            97   14 IK Hakarpspojkarna                         10:57:00 
         351561 Simon Runefors              97   14 Växjö OK                                   11:00:00 



H10  (8)    2180 m            Startplats 1               

         330991 Isac Ericsson               00   14 Växjö OK                                   11:17:00 
         204437 Emil Johansson              98   14 OK Bävern                                  11:20:00 
         419690 Viktor Östergren            98   14 Växjö OK                                   11:23:00 
          29341 Adam Lindgren               98   14 Nässjö OK                                  11:26:00 
         347218 Hjalmar Niemi               99   14 Emmaboda Verda OK                          11:29:00 
         203950 Albin Månsson               99   14 Växjö OK                                   11:32:00 
         202577 Albin Lager                 98   14 Nässjö OK                                  11:35:00 
         344223 Rasmus Svensson             98   14 Värend GN OL                               11:38:00 



D70  (2)    2180 m            Startplats 2               

          15950 Laila Malmqvist             35   14 Växjö OK                                   11:01:00 
          29460 Ingrid Jonsson              38   14 Växjö AIS                                  11:04:00 



D65  (4)    2270 m            Startplats 2               

         426277 Ulla Nilsson                42   14 SOK Viljan                                 11:25:00 
          10313 Siw Ekelöf                  43   14 Värend GN OL                               11:28:00 
          25589 Mariann Svensson            41   14 Växjö AIS                                  11:31:00 
          10316 Eva Bergstrand              43   14 Värend GN OL                               11:34:00 



D60  (12)   2280 m            Startplats 1               

          27164 Ulla-Britt Karlsson         47   14 Växjö OK                                   11:18:00 
          16936 Kristina Fransson           48   14 OK Virdarna                                11:21:00 
          27159 Britt-Mari Karlsson         48   14 Växjö OK                                   11:24:00 
         727645 Margareta Larsson           45   14 OK Njudung                                 11:27:00 
          30800 Kaarina Voudinmäki          44   20 Mullsjö SOK                                11:30:00 
          29311 Ros-Mari Karlsson           46   14 Nybro OK                                   11:33:00 
          13913 Solbritt Gustafsson         45   14 OK Virdarna                                11:36:00 
          16000 Ann-Mari Persson            46   14 Växjö OK                                   11:39:00 
          18606 Ulla Ling                   45   14 Jönköpings OK                              11:42:00 
          15720 Gun-Britt Fransson          48   14 Emmaboda Verda OK                          11:45:00 
          29382 Kerstin Gunnarsson          44   14 Nässjö OK                                  11:48:00 
          28305 Lisbeth Carlsson            47   14 Vaggeryds SOK                              11:51:00 



D55  (7)    2280 m            Startplats 1               

          10302 Margareta Lindgren          49   14 Värend GN OL                               10:54:00 
          17128 Agneta Granström            51   14 SOK Aneby                                  10:57:00 
         500417 Karin Larsson               50   13 OK Kompassen                               11:00:00 
          15972 Karin Lindqvist             51   14 Växjö OK                                   11:03:00 
          15722 Kerstin Hjalmarsson         52   14 Emmaboda Verda OK                          11:06:00 
          21069 Kristin Johansson           52    1 OK Dacke                                   11:09:00 
          29326 Vanja Gummesson             49   14 Nybro OK                                   11:12:00 



D50  (7)    2620 m            Startplats 1               

          19734 Birgitta Lööf               57   14 Eksjö SOK                                  11:24:00 
          27163 Bente Käll                  56   14 Växjö OK                                   11:27:00 
          18641 Susanne Dittmer             54   14 IK Hakarpspojkarna                         11:30:00 
          17547 Mona Palm                   57   14 Lessebo OK                                 11:33:00 
          25597 Siv Larsson                 54   14 Växjö AIS                                  11:36:00 
          15943 Berit Runefors              58   14 Växjö OK                                   11:39:00 
          19163 Karin Gillberg              56   14 Norrhults SOK                              11:42:00 



D45  (9)    2990 m            Startplats 1               

          27973 Eva Carlsson                61   14 Jönköpings OK                              10:58:00 
         204440 Pia Lundberg                63   14 OK Bävern                                  11:01:00 
         216346 Kati Németh                 61    1 Stigmännen Karlshamns OK                   11:04:00 
          41577 Lisel Arvidsson             61   14 Växjö OK                                   11:07:00 
         344415 Ann-Christine Lööf          59   14 Eksjö SOK                                  11:10:00 
         610419 Lotta Lidman Almqvist       61   14 Västerviks OK                              11:13:00 
          25585 Eva Tollstern               61   14 Växjö AIS                                  11:16:00 
         600325 Kristina Runemalm           60   14 Kalmar OK                                  11:19:00 
          19750 Monica Kollberg             61   14 Eksjö SOK                                  11:22:00 



D40  (7)    3080 m            Startplats 1               

          17222 Anna Rosén                  66   14 OK Njudung                                 11:26:00 
          29293 Helena Karlsson             67   14 Nässjö OK                                  11:29:00 
          29338 Sonja Haas                  65   14 Nybro OK                                   11:32:00 
         960005 Åsa Bergfors                68   14 SOK Viljan                                 11:35:00 
         680720 Anna Nero Nordmark          68   14 Nässjö OK                                  11:38:00 
          26888 Marie Svalbring             66   14 Målilla OK                                 11:41:00 
          15942 Gunilla Karlsson            68   14 Växjö OK                                   11:44:00 



D35  (3)    3140 m            Startplats 1               

         423277 Lotta J-Sundblad                 14 Eksjö SOK                                  10:57:00 
         710331 Karolina Karlsson           71   14 Nybro OK                                   11:00:00 
          29295 Magdalena Jonsson           73   14 Nybro OK                                   11:03:00 



D21  (7)    3920 m            Startplats 1               

          15989 Annika Ericsson             69   14 Växjö OK                                   11:31:00 
          37307 Lisa Jansson                82   20 Främmestads IK                             11:34:00 
          18142 Elin Wallquist              83   14 Växjö OK                                   11:37:00 
          17827 Karin Öhlin                 65   14 SOK Aneby                                  11:40:00 
          15724 Kajsa Niemi                 75   14 Emmaboda Verda OK                          11:43:00 
          15953 Maria Braun                 75   14 Växjö OK                                   11:46:00 
          42481 Anna-Carin Eriksson         67   14 SOK Aneby                                  11:49:00 



D16  (10)   3170 m            Startplats 1               

         931200 Eva Adolfsson               93   14 Vimmerby OK                                11:21:00 
          29363 Erica Knutsson              92   14 Nybro OK                                   11:24:00 
          17688 Frida Johansson             92   14 OK Bävern                                  11:27:00 
          29393 Erika Hugoson               92   14 Nässjö OK                                  11:30:00 
         229215 Linnea Östergren            93   14 Växjö OK                                   11:33:00 
         208578 Hanna Kram                  93   14 Bodafors OK                                11:36:00 
         920418 Julia Lundquist             92   14 Nybro OK                                   11:39:00 
         920910 Emma Rosén                  92   14 OK Njudung                                 11:42:00 
         930129 Elin Svensson               93   14 Nässjö OK                                  11:45:00 
         306735 Angelica Jörnling           93   14 Eksjö SOK                                  11:48:00 



D14  (10)   2780 m            Startplats 1               

          19174 Rebecca Hjortskull          95   14 Norrhults SOK                              11:23:00 
         940526 Joséphine Regnell           94   14 Växjö OK                                   11:26:00 
         208811 Emma Kram                   95   14 Bodafors OK                                11:29:00 
          41695 Olivia Kollberg             94   14 Eksjö SOK                                  11:32:00 
         960920 Petra Olejnik               96   14 SOK Viljan                                 11:35:00 
         354740 Louise Regnell              94   14 Växjö OK                                   11:38:00 
         950530 Moa Svensson                95   14 Nässjö OK                                  11:41:00 
         341875 Moa Olofsson                94   14 Värend GN OL                               11:44:00 
         940130 Josefine Klintberg          94   14 Eksjö SOK                                  11:47:00 
          24767 Freya Almqvist-Haas         94   14 Nybro OK                                   11:50:00 



D12  (3)    2510 m            Startplats 1               

         343085 Hanna Olofsson              97   14 Värend GN OL                               11:12:00 
          24755 Hedwig Almqvist-Haas        96   14 Nybro OK                                   11:15:00 
         306747 Linnéa Golsäter             97   14 Eksjö SOK                                  11:18:00 



D10  (3)    2180 m            Startplats 1               

         249593 Amelia Skalberg             98   14 Bredaryds SOK                              11:01:00 
          24763 Ofelia Almqvist-Haas        00   14 Nybro OK                                   11:04:00 
          29407 Hilda Svensson              98   14 Nässjö OK                                  11:07:00 



U1  (3)     2120 m            Startplats 2               

         422495 Linnéa Skalberg             02   14 Bredaryds SOK                              11:00:00 
          12559 David Nero                  01   14 Nässjö OK                                  11:00:00 
         225339 Stina Johansson             00   14 OK Bävern                                  11:00:00 



Öppen 4  (3 2910 m            Startplats 1               

         246151 Hans Löf                    61   14 IK Hakarpspojkarna                         11:00:00 
         417331 Robin Öhrn                  90   14 OK Bävern                                  11:00:00 
         231137 Christer Svensson           62    1 Ronneby OK                                 11:00:00